Kandydaci do Rady Miasta Otwocka

Chciałbym, aby w nadchodzących wyborach całokształt zmian, które dokonują się w Otwocku, był oceniany głównie przez pryzmat pracy, skuteczności i zaangażowania. W KWW Jarosława Margielskiego są przedsiębiorcy, psycholodzy, nauczyciele, lekarze, ludzie sztuki, menadżerowie oraz społecznicy. Jest to grupa osób o różnych poglądach, doświadczeniach, różnej profesji i w różnym wieku, mająca gwarantować rozwój naszego miasta. To kandydaci do Rady Miasta Otwocka, którzy mają być lekarzami na te wszystkie schorzenia, na które jeszcze dzisiaj nasze miasto cierpi. Jest ich coraz mniej, ale plany przed nami są naprawdę bogate i ambitne.

Ten zespół jest gwarantem tego, że je wspólnie zrealizujemy!

OKRĘG 1

 
nr 1

Słupski Michał

Jestem nauczycielem oraz trenerem piłki nożnej. Pracuję z młodzieżą od 20 lat. Ukończyłem AWF w Katowicach i UW w Warszawie. Jestem dumnym mieszkańcem Otwocka. Wierzę, że kultura fizyczna może mieć ogromny wpływ na życie ludzi. Chcę działać na rzecz rozwoju miasta Otwock oraz wszystkich jego mieszkańców, zwłaszcza za zakresie rozbudowy infrastruktury sportowej, jak i stworzenia nowych miejsc do rekreacji na mapie naszego miasta.

Tyszka-Kowalska Izabela

Rodowita otwocczanka, od dzieciństwa związana ze sportem. Najpierw jako zawodniczka OKS i AZS – AWF Warszawa, a następnie długoletnia nauczycielka wychowania fizycznego w Otwockim „Słowaku”, trenerka personalna oraz instruktorka fitness. Aktualnie specjalizuje się w organizacji imprez sportowych w naszym mieście, szerszej publice znana z cyklu "fitness na trawie". Prywatnie żona i mama dwóch wspaniałych synków.

nr 2

Lampart Daria

Lat 34, urodzona w Warszawie, żona od 12 lat, mama czwórki dzieci. Producent i przedsiębiorca, Przewodnicząca Rady Rodziców w SP nr 8, grafik, filmowiec, pasjonatka motoryzacji. Uwielbiam pracę z ludźmi, a jeszcze bardziej z mamami, którym pomagam w odkrywaniu piękna macierzyństwa.

nr 3

Wachnicki Mariusz

Otwocczanin od urodzenia, dumny mieszkaniec Mlądza. Wykształcenie wyższe w zarządzaniu i marketingu; absolwent LO im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. Aktualnie pracownik Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku. Społecznik z zamiłowania i tradycji rodzinnych. Prywatnie mąż i ojciec córki, a także pasjonat motocykli i sportu.

nr 4

Dubaj Anna Maria

Psychoterapeutka, psycholog, pedagog. Od 18 lat zajmuje się psychoterapią indywidualną dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Współtwórca oraz prezes Fundacji Pomocy Człowiekowi BETEZDA. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. W naszym mieście chciałaby zaopiekować się tematem dostępności pomocy psychologicznej dla każdego potrzebującego mieszkańca.

nr 5

Jankowska-Pluta Agata

Jestem rodowitą otwocczanką. Ukończyłam szkołę podstawową nr 3 i liceum w Otwocku, a także studia pedagogiczne w Warszawie. Jestem szczęśliwą żoną i spełnioną mamą siódemki wspaniałych dzieci. Obecnie zajmuję się najmłodszymi pociechami. Moje hobby to rękodzieło, muzyka i długie spacery. Jako radna będę dążyła do powstania placu zabaw dla dzieci w każdym rejonie Otwocka.

nr 6

Domański Krzysztof

Rodowity otwocczanin. Od 15 lat prowadzę działalność gospodarczą w Otwocku. Miłośnik spacerów po okolicznych terenach zielonych i rowerowych wypraw. Moja działalność zawodowa pośrednio związana jest infrastrukturą drogową, z tego powodu zamierzam kłaść szczególny nacisk na jej rozbudowę, modernizację i usuwanie absurdów drogowych.

nr 7

OKRĘG 2

 

Jedynak Ewa

Otwocczanka od urodzenia. Była dziennikarka, a obecnie działaczka społeczna, która broni praw ludzi wykluczonych społecznie. Prezes fundacji Pro Homini, wielokrotnie wyróżniona za działalność charytatywną. Współtwórca otwockiej jadłodzielni. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi i z pełnym zaangażowaniem włącza się w sprawy lokalne.

nr 1

Dziwota Kacper

Menedżer HR w branży medycznej, otwocczanin od urodzenia. Absolwent studiów z zakresu socjologii, administracji i BHP. Mąż, ojciec dwóch synów i właściciel psa. Zaangażowany w życie lokalnej społeczności, sympatyk OKS-u Otwock oraz Legii Warszawa. W samorządzie chce zająć się inwestycjami, zdrowiem, kulturą oraz sportem.

nr 2

Lewandowska Anna

Jestem mieszkanką Otwocka od urodzenia. Na co dzień studiuję na warszawskim AWF-ie, pracuję z dziećmi, jestem harcerką w Hufcu ZHP Otwock. Prywatnie trenuję siatkówkę, uwielbiam muzykę i sukcesywnie powiększam kolekcję winyli. Działam lokalnie, bo lubię; kiedyś bardziej w cieniu, dziś - odważniej, startując do Rady Miasta, z nadzieją na dalej trwający rozwój Otwocka.

nr 3

Zieliński Franciszek

Od urodzenia mieszka w Otwocku. Z wyróżnieniem ukończył otwockiego „Słowaka”, a aktualnie kończy studia inżynierskie na Politechnice Warszawskiej na kierunku Budownictwo. Jako radny chciałby włączyć się w proces dalszego rozwoju Miasta Otwocka, skupiając się na rozbudowie infrastruktury drogowej i kluczowych inwestycji.

nr 4

Pokrywka Marian

Były otwocki radny. Z wykształcenia inżynier elektryk. Pracował w IBJ Świerk jako konstruktor i projektant. Inicjator projektu wykorzystania złóż geotermalnych w Otwocku i wielki entuzjasta obecnych działań prezydenta w tym kierunku. Zainteresowania: wody termalne w balneologii, sporcie, rekreacji i ciepłownictwie.

nr 5

Kraśniewska Karolina

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Spełniam się w swojej pracy, przekazując dzieciom wiedzę, która pomaga im zrozumieć siebie i świat. Lubię stawiać sobie nowe wyzwania i wytrwale dążę do osiągnięcia zamierzonego celu. Od ponad 10 lat mieszkam w Otwocku i z dumą obserwuję rozwój tego miasta.

nr 6

Piskorz Magdalena

Szczęśliwa żona i matka pięciorga dzieci. Jedna ze współorganizatorek otwockich edycji orszaku 3. króli. Z wykształcenia nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz oligofrenopedagog. Zdobyte doświadczenie i wiedza z pewnością będą pomocne w dalszym rozwoju Otwocka w obszarze kultury, szkolnictwa i edukacji.

nr 7

OKRĘG 3

 

Margielski Jarosław Tomasz

Prezydent Otwocka, w latach 2015-2018 Przewodniczący Rady Miasta. Mieszkaniec Otwocka od 4 pokoleń. Za jego prezydentury zostały zainicjowane inwestycje i procesy, na które mieszkańcy Otwocka czekali przez długie lata, m. in.: budowa basenu, koniec "wielkiej dziury", rozbudowa dróg, budowa szkoły nr 8, rewitalizacja Parku Miejskiego i skwerów w centrum miasta. Odznacza się żelazną konsekwencją, pracowitością oraz dążeniem do pogłębiania wiedzy. 

nr 1

Chmielewska Joanna

Radna kadencji 2018-2024. W Otwocku mieszka od urodzenia. Prywatnie żona i matka, z zawodu księgowa. Działalność społeczna towarzyszy jej od zawsze m.in. w szkole i sądzie. Zależy jej na dobru mieszkańców, rozwoju oświaty, kultury i sportu oraz pięknym Otwocku. Chce kontynuować pracę, którą rozpoczęła w obecnej kadencji. Szczególnym zainteresowaniem otacza seniorów i dzieci.

nr 2

Odyniec-Dobrowolska Inga

Przedsiębiorca, dekorator, propagator stylu świdermajer. Zajmuje się również handlem międzynarodowym w branży Home Decor. Prywatnie pasjonatka aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, tańców latynoskich, jak również miłośniczka urokliwych miejsc. Jako radna chciałaby położyć nacisk na promocję stylu świdermajer wśród małej architektury oraz wykorzystanie potencjału rekreacyjnego Otwocka.

nr 3

Ambroziak Piotr

Z wykształcenia psycholog. Fotografia od lat była jego pasją, która z czasem przerodziła się w czynnie wykonywany zawód. Bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi, dzięki czemu dziś z łatwością łączy obie profesje. Zza obiektywu obserwuje rozwój Otwocka i stara się go sukcesywnie uwieczniać. Jako radny chce skupić się na zapewnieniu dostępu do pomocy psychologicznej dzieciom oraz dorosłym.

nr 4

Majewicz Paweł

Mieszka w Świdrze od ponad 20 lat. Szczęśliwie żonaty, ojciec dwójki dzieci. Jest ekonomistą, a także komentuje bieżące wydarzenia ekonomiczne w Polsce i na świecie w stacjach telewizyjnych. Prowadzi swój kanał na YouTube, w którym dokumentuje swoją aktywność w mediach pod adresem www.pawelmajewicz.pl

nr 5

Zagórski Daniel

Otwocczanin od urodzenia, tu się wychowałem i nadal mieszkam. Jestem wychowankiem SP nr 5 w Świdrze oraz magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej. Szczęśliwy mąż oraz ojciec dwóch synów. Wiem, że dzięki dobrym relacjom budujemy wzajemne zaufanie,  dzięki temu możemy zrobić wiele, by osiągnąć wspólne cele.

nr 6

Czajkowska Agnieszka

Od dziecka związana z Otwockiem – tu się urodziłam, tu mieszkam i tu pracuję. Jestem absolwentką AWF w Warszawie. Moją pasją jest fitness, którą łączę z funkcją menadżera ds. zajęć grupowych w lokalnym klubie. W naszym mieście działam jako specjalista ds. organizacji imprez i promocji sportu. Niektórzy mogą kojarzyć mnie z popularnej akcji pn. „Fitness na trawie”. Uwielbiam aktywny tryb życia.

nr 7

Sierpiński Wojciech

Absolwent warszawskiego AWF. Już od wczesnej młodości związany ze sportem, trenując wiele lat w klubie OKS Otwock. Obecnie jest prezesem klubu MKS Otwock oraz prowadzi szkółkę sportową w Warszawie, a także pracuje w Gminnej Spółdzielni w Karczewie. Prywatnie mąż i ojciec 14-letniego Aleksandra. Cel? Rozwój infrastruktury sportowej, w tym budowa nowego stadionu lekkoatletycznego.

nr 8

OKRĘG 4

 

Nowak Magdalena

Radna Miasta Otwocka od trzech kadencji. Absolwentka UW, studia podyplomowe z Zarządzania Nieruchomościami. Aktywna w procesie wielu zmian w Otwocku, tj. rewitalizacja parku, budowa szkoły, basenu, żłobka, klubu seniora, schroniska. Służy doświadczeniem i wsparciem merytorycznym w pięciu komisjach. Prywatnie żona, matka i babcia. Lubi kontakt z ludźmi, czytać i podróżować.

nr 1

Żołek Julia

Urodziła się i wychowała w Otwocku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz UJK w Kielcach, uzyskując tytuł magistra sztuki. Zawodowo zajmuje się tworzeniem treści do mediów społecznościowych. Od czterech lat związana jest ze stowarzyszeniem Prawe Miasto. Priorytet? Działania na rzecz poprawy estetyki miasta, ochrony świdermajerów, a także Otwocka tętniącego życiem.

nr 2

Konowrocki Mariusz

Człowiek - instytucja. Od 22 lat nauczyciel i pedagog w otwockiej "czwórce", gdzie jako dziecko chodził do szkoły. Od kilku lat związany również z SP nr 6. W życiu stawia na wartości: Bóg, Ojczyzna, rodzina, dobro oraz szacunek. W Radzie Miasta Otwocka chciałbym się zająć edukacją, wychowaniem oraz sprawami społecznymi.

nr 3

Kwas Katarzyna

Rodowita otwocczanka. Ukończyła szkołę podstawową nr 1, gimnazjum nr 4 oraz liceum im. Juliusza Słowackiego w Otwocku. Magister finansów, obecnie zawodowo zajmuje się marketingiem. Prywatnie interesuje się sportem, trenuje crossfit w lokalnym klubie. Chciałaby działać na rzecz lokalnej społeczności w zakresie dalszego rozwoju kultury, sportu i rekreacji.

nr 4

Grott Barbara

Znana otwocka animatorka kultury, społecznik, mistrz krawiectwa i bizneswoman. Nieprzerwanie od 1980 r. zarządza firmą Grott-Style. Od 20 lat działa pro publico bono w Fundacji Promocji Kultury OtwArte, organizując najważniejsze wydarzenia edukacyjno-kulturalne w regionie.

nr 5

Szymczakowski Sebastian

Rodowity otwocczanin. Absolwent SP nr  4 oraz L.O. im. Gałczyńskiego, a także I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Pracownik Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku oraz Narodowego Instytutu Onkologii, gdzie odbywa kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie onkologii ginekologicznej. Prywatnie od 21 lat mąż oraz ojciec trójki dzieci. Z uwagi na piękne położenie Otwocka, często spaceruje z rodziną oraz biega po otwockich lasach. Interesuje się również historią Otwocka oraz architekturą stylu świdermajer.

nr 6

Zapaśnik Arkadiusz

Rodowity otwocczanin. Absolwent SP nr 6 oraz liceum im. J.Słowackiego. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, aktualnie prowadzący działalność w zakresie telekomunikacji. Pasjonat sportu, a przede wszystkim piłki nożnej, aktywny zawodnik pobliskich klubów piłkarskich. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Jako radny pragnie włączyć się w rozwój Otwocka poprzez propagowanie i animowanie sportu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

nr 7